Mavi Bayraklı Mersin Kocahasanlı Plajı

İçeriği Puanlamak İstermisiniz ?
0 Oy - 0 Puan

Mavi Bayrak Sorumlusu: Ayşe Zorkirişci
Yerel Sorumlu:
Yerel Sorumlu Kuruluş:

Ödül Sezon Aralığı: 15 Mayıs – 30 Eylül

Mavi Bayraklı Mersin Kocahasanlı Halk Plajı, Türkiye’nin Mersin iline bağlı olan ve Akdeniz sahilinde bulunan bir halk plajıdır. Mavi Bayraklı ifadesi, plajın uluslararası standartlara uygun temizlik, su kalitesi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmet kalitesi gibi kriterleri karşılayarak Mavi Bayrak ödülü almış olduğunu gösterir.

Kocahasanlı Halk Plajı, yerli halkın ve turistlerin yaz aylarında denize girmek ve güneşin tadını çıkarmak için tercih ettiği önemli plajlardan biridir. Mersin’in doğal güzelliklerine sahip olan plajlar arasında yer alır. Mavi Bayrak ödülü, plajın su kalitesinin yüksek olduğunu ve çevre yönetiminin etkin bir şekilde uygulandığını gösterir.

Mersin Kocahasanlı Halk Plajı, genellikle temiz kumları ve berrak denizi ile bilinir. Plajda genellikle güvenlik önlemleri alınmış olup, ziyaretçilere rahat ve güvenli bir ortam sunulmaktadır. Ayrıca plajda temiz tuvaletler, duşlar ve yiyecek-içecek hizmetleri gibi olanaklar da bulunabilir.

Mavi Bayraklı olması, Mersin Kocahasanlı Halk Plajı’nın uluslararası standartlara uygun bir tatil deneyimi sunan ve sürdürülebilir turizmi teşvik eden bir plaj olduğunu gösterir. Bu özellikler, plajın ziyaretçilere keyifli ve güvenli bir deniz tatili imkanı sunduğunu işaret eder.

Plaj: ( Beach Name ) : Kocahasanlı Halk Plajı / Numune Kodu ( Code of Sampling Point ) : Yüzme alanı
Numuneyi Alan Kurum ( Samples Taken By ) : Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü / Tel ( Phone ) : 0 324 232 64 64
Analizi Yapan Laboratuvar ( Analysed In ) : Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü / Tel ( Phone ): 324 232 64 64
Sezon ( Blue Flag Season ) : 15 Mayıs – 30 Eylül

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir